Cultura persană promovată în presa argeșeană
Astăzi joi 16 ianuarie 2014 în ziarul ”Argeșul” (și în ediția lui electronică) a apărut articolul cu titlul ”Un piteștean predă limba persană la Biblioteca Județeană”. M-a mirat și m-am bucurat că articolul a apărut pe ultima pagină a ziarului, beneficiind în felul acesta de fotografii color.
Acest articol este un alt semn al determinării cu care urmăresc promovarea culturii persane la Pitești și în România. Vă invit și pe această cale să participați la cursurile de limba persană pe care le organizez, să deschideți fereastra frumuseții și bogăției culturale orientale. Sunteți bineveniți.
Mulțumesc domnișoarei Flavia Jinga pentru răbdarea de care a dat dovadă pe parcursul interviului și pentru capacitatea de sintetizare a informațiilor și amintirilor mele.
Link pentru articol: http://ziarulargesul.ro/25161-un-pitestean-preda-limba-persana-la-biblioteca-judeteana.html











